Yıldırımdan Korunma Sistemleri İmalatı

Mühendislik hizmetleri ve taahhüt işleri ile iş hayatına başlayan şirketimizin, kurucusu Ramazan Köse’nin yeni teknolojileri araştırma isteği, özel ilgisi olan yıldırımdan korunma sektöründeki mühendislik hizmetlerinin eksiklerini görmesi ve bu eksiklerin uzman mühendislik yaklaşımı ile giderilmesi konusundaki fikirlerini hayata geçirmek adına kurduğu AR-GE ekibinin çalışmaları 2013 senesinde meyvelerini vermiştir. Tamamen kendine özgü sistemi ile çalışan Flash ESE Aktif Paratonerlerinin imalatına başlamıştır. Flash ESE Aktif Paratonerleri,  ODTÜ ve Hızal Laboratuvarları(2014) gibi Türkiye’nin en saygın laboratuvarlarında testleri başarı ile tamamladıktan sonra yine dünyanın bu konuda sayılı laboratuvarları arasında bulunan Romanya ICMET (2015) laboratuvarlarında tüm NFC 17/102:2011 standart testlerini başarı ile tamamlayan ilk Türk markası olma özelliğini taşımaktadır. 

AR-Ge çalışmalarını ara vermeden sürdüren Uskuna® Mühendislik Ltd. Şti, Flash ESE Aktif Paratonerlerinin yanı sıra Flash Yıldırım Test Cihazı, Flash Yıldırım Sayaçlarını da ürün gamına ekleyerek, 2014 senesinde ürünlerini tüm dünyaya satmak adına kadrosunu dış ticaret alanında da genişleterek dünya pazarına açılmıştır. Kısa süre içerisinde kalitesi ve fiyat politikası ile Flash ESE Aktif Paratonerleri dünyanın dört bir yanında kabul gören bir marka halini almış durumdadır.

2015 senesinde tamamen amatör ruh ile hayal edilerek başlayan Türkiye’nin Akıllı Paratonerini yapma projesi TUBİTAK tarafından kabul edilerek, AR-GE ekibinin ve Uskuna® Mühendislik Ltd. Şti mühendislerinin özverili çalışmaları sonrasında 2017 senesinde hayata geçirilmiş ve TUBİTAK tarafından başarı ile tamamlandığı onaylanmıştır.

Tüm NFC 17-102:2011 testleri 2019 senesinde İspanya ITE Laboratuvarlarında tekrarlanarak yeni modellerimiz dahil tüm paratonerlerimiz bütün testlerden başarı ile geçmiştir. Ayrıca NFC 17-102 TS 13709 da istenen IP 65 testi de yaptırılmış ve başarı ile tamamlanmıştır. 

FLASH ESE AKTİF PARATONERLERİ VE YILDIRIMDAN KORUNMA EKİPMANLARI

NEDEN FLASH ESE AKTİF PARATONERLERİ?

  • Çünkü Uskuna®  bir Mühendislik firmasıdır ve ilk amacımız Yıldırımdan Korunma güvenliğini sağlamaktır.
  • Bütün Uskuna ® Flash (ESE) Aktif Paratonerleri sizlere gönderilmeden önce Ar-Ge Departmanımız  tarafından test edilmektedir. Çalıştığına emin olabilirsiniz. 
  • Flash (ESE) Aktif Paratoneri NFC 17-102:2011  standartlarına tam uyumluluk ile  Türkiye’de üretilen ilk Aktif Paratonerdir.
  • Uskuna® Flash  (ESE) Aktif Paratonerleri AISI 304L (EN 1.4307) paslanmaz çeliktir.
  • Çabuk ve Kolay Kurulum.
  • Elektronik sistemi 2 yıl,  paslanmaya karşı ise 10 yıl garantilidir.
  • Müşterilerimize satış sonrası her türlü teknik ve kurulum bilgisi desteği veriyoruz.
  • ISO 9001:2015 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti, CE sertifikalarına ve TSE Hizmet Belgesine sahibiz.
  • Halen ilk günkü amatör ruhumuz ile ürünlerimizi geliştirmek ve size daha iyi hizmet vermek için çalışıyoruz.

Dünyanın sayılı laboratuvarlarında yapılmış testleri ile kalitesi ve çalışabilirliği kanıtlanmış Flash ESE Aktif Paratonerleri üretim aşamasında tekrar iyonizasyon değerleri kontrol ederek kutulanmaktadır. Flash ESE Aktif Paratonerinizin çalıştığından emin olabilirsiniz, biz eminiz.